Chrześcijańskie Forum Religijni.pun.pl Odnajdź miłość i przyjaźń w duchu religii

Porozmawiaj z ludźmi, Znajdź przyjacół, Odnajdź miłość. Tylko tutaj zupełnie bez ponoszenia kosztów możesz dzielić się swoją Wiarą


#1 28-02-09 16:54:27

Mathie

Opiekuńcza Przewodniczka

Skąd: Green Land
Zarejestrowany: 27-02-09
Posty: 7
Punktów :   
WWW

Młodzież a Wiara

Często gdy człowiek  ma -naście lat dochodzi do kryzysu wiary kiedy zaczynają się pojawiać myśli "Co mi daje wiara w Boga?"

Młodzi ludzie chcą spróbować czegoś nowego, nie interesuja się już tym Jedynym a zaczynają oglądać się za innymi.

Buddyzm, Judaizm, Ateizm czy inne.

Stają im przed oczami różne drogi i zastanawiają się, którą drogę wybrać.

Czy rodzice powinni na to pozwolić? Czy nastolatek może sam zdecydować w co Wierzyć?

Zapraszam do dyskusji.


Zwątpienie choć dopada prawie każdego nie może pokonać Wiary

Offline

 

#2 01-03-09 12:28:53

Janusz1956

Początkujący

Zarejestrowany: 01-03-09
Posty: 3
Punktów :   

Re: Młodzież a Wiara

Absurdem jest ,że młodzież ma w głowach jakieś wyrzeczenia wiary! Jak dziecko rodzi się jako owoc miłości wierzących ludzi to nakazem jest by pozostało wierne jedynemu Bogu, bo tylko dzięki jego łasce i miłóści dziecko przyszło na świat! Gdyby mój syn oświadczył mi ,że chce chylić głowę w stronę innej wiary to załamałbym się! Ale słyszałęm o takich rzeczch. Znajomi mieli córkę, która w wieku 15 lat poiwedziała, że nie będzie jadła mięsa i ,że ona wierzy w jakiegoś przywódcę z Indi co go Ża nazywają. Potem popadła w  narkomanię odurzając się jakimiś ziołami. Jest to przykłąd na to co takie nowoczesne idee robią z ludźmi. Najpierw nie chodzą do kościoła a potem zaczynają wstępować do sekt i wąchają jaieś liście a po nich to już nie wiedomo co robią! Dobrze ,że ktoś jeszcze myśli o tych dzieciakach co mogą chociaż w internecie znaleźć ostoję Wiary jaką jest ten portal! Oby tak dalej Pani Mathie! Pozdrawiam!

Offline

 

#3 01-03-09 19:09:29

WiernaBogu

Początkujący

Zarejestrowany: 01-03-09
Posty: 2
Punktów :   

Re: Młodzież a Wiara

Januszu jesteś zbyt radykalny. Ważne jest ,żeby rozmawiać z rodzicami o wszystkim. Ja moim dzieciom nie kazałam nigdy wierzyć. To ich decyzja jakie chcą być. Dlatego zawsze są ze mną szczere i wiem co im w głowach siedzi

Offline

 

#4 01-03-09 19:19:33

WiernaBogu

Początkujący

Zarejestrowany: 01-03-09
Posty: 2
Punktów :   

Re: Młodzież a Wiara

Dlaczego mamy nakazywać coś dzieciom? Boga nie cieszy wierność okazywana mu na siłę. Lepiej jesli ktoś sam, szczerze chce się mu oddać. Prawda? Zawsze można zawrócić i pokochać Boga 1000 razy mocniej. Ponieważ tym bardziej jest się wierniejszym im większy strach ogarnia nas na myśl ,że możemy to stracić.

Offline

 

#5 07-03-09 14:47:41

wolfcia

Początkujący

Zarejestrowany: 07-03-09
Posty: 2
Punktów :   

Re: Młodzież a Wiara

Wiary nie można narzucić. Wiara to miłość, ufność, przyjaźń z Chrystusem. Człowiek zmuszony do tego, nigdy nie pokocha Jezusa, bo to dla niego będzie przymus, a każdy wie jak się reaguje na coś, do czego się jest zmuszanym. Czyż nie lepiej od młodości pokazywać dziecku Boga jako Kogoś bardzo bliskiego, Przyjaciela, który zajmuje w rodzinie najważniejsze miejsce? A jak dorośnie to wybierze. I jestem przekonana, że jeśli poznał Boga ŻYWEGO, a nie tylko postać z obrazków, paciorków i świąt z prezentami, to na pewno Jego w życiu wybierze.

Offline

 

#6 25-06-09 13:18:48

Piotrek

Początkujący

Zarejestrowany: 25-06-09
Posty: 1
Punktów :   

Re: Młodzież a Wiara

Januszu, czytając twoją wypowiedz doszedłem do kilku wniosków. Po pierwsze to ze córka znajomych popadła w narkomanie to nie winna tego ze, przestała wierzyć w Boga a zaczęła wielbić Indyjskie bustwo, tylko jej rodzicow ktorzy nie potrafili zauważyc znakow jakie wysyłala im córka ktora potrzebowała miłosci i zrozumienia.
A co do narzucania wiary to ja mam 18 lat i do pewnego czasu nie wierzyłem w Boga i cuda, przyznam się ze piłem grzeszyłem seks przedmałżeński to była podstawa każdego wieczornego wypadu ze znajomymi. Teraz gdy zobaczylem o to śmierć( mój jedyny przyjaciel zmarł mi na rekach bo próbował się zabić) zacząłem chodzić do kościoła zaprzestałem pic przeklinać a co do seksu to czekam na ta jedyna po ślubie. Może Ty narzucasz swojemu potomkowi wiarę ale zrozum ze to jego wybór i nie zmusisz go do wiary.Możesz go zaciągnąć do kościoła ale on tam będzie tylko siedział i się nudził bo nie będziesz mu kazał przyjecia Boga o serca

Offline

 
Copyright by Religous Group 2009

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.snipereliteasg.pun.pl www.stars-world.pun.pl www.brygadapapysmerfa.pun.pl www.czarnobyl.pun.pl www.amuzpoznan2010.pun.pl